A Escola de Altos Estudos Musicais celebrará entre o sábado 13 e o luns 15 de xullo as probas de selección para o curso 2024-25 do Curso Avanzado de Especialización Orquestral.

Nas probas haberá 94 aspirantes para as prazas dispoñibles de especialización en clarinete, óboe, fagot, frauta, trompa, trompeta, percusión, contrabaixo, viola, violoncello e violín.

SÁBADO 13

10:00

Contrabajo
Sancho Álvarez, Irene

10:30

Violín

Arnal Navarro, Laia
Borreguero Guillén, Pablo
Budiño Pinaque, Pedro
Fraga Baquero, Eduardo
García Berlinches, Carlos
García Cabrera, Anna Maria
Hernández Souto, Paula
Martíns González, Buruktawit
Mollà Aliaga, Anna
Niu, Yiran
Palpacelli, Livio
Pérez Bastos, Álvaro
Recena Comino, Lucía
Rodríguez Martín, Andrea
Toro Muñiz, Maria Lourdes

16:30

Viola

Baliñas Vieites, Xiana
Fernando, Inês
Fields, Maya
López Mozos, Sara

17:15

Violonchelo

Alexandrov Pavlyuchenkov, Alexander
Ballesteros Padial, Carmen
Fernández González, Esther
Font Jiménez, Irati
Fuster Gil, Maria
Granja Feal, Noa
Vargas Román, Inés

DOMINGO 14

10:00

Clarinete

Diéguez Varela, Marta
Forte Leyenda, Pablo
Garcia, Erika
Lievano Vega, Santiago
Martínez Temperán, Raúl
Minchón de los Ríos, Marina
Muratovi, Timur
Muíños Rodríguez, Aldara
Oliveira, Guilherme
Rodrigues Vale, Duarte
Rodríguez Vilarelle, Sandra
Santander López, Alejandro Javier
Sá Duarte, Patricia
Zamarrón Novo, Juan

12:00

Frauta

Aragunde Canabal, Belén
Barbera Vercher, Mar
García Montenegro, Sara
Hernández Olmo, Raquel
Jiménez, Guillermo
Manterola, Marina
Mata Tejero, Irene
Serna Navarro, Josefina
Vallo Gil, Celia
17:00

Oboe

Acosta Martí, Raquel
Naranjo Ríos, Gabriel
Navarro Castelló, Ariadna
Picazo Moreno, Antoni
Pérez González, Ana Lucía
Rial Salgueiro, César
Ruiz Rivas, Francisco Javier
San Agustín Herrero, Nerea

18:30

Percusión

Almeida, David
Auñón García, Gabriel
Collazo Cobelo, David
Denis Sanromán, Jorge
Ferreira, Nelson
Gómez Solla, Ían
de la Torre Gutiérrez, Alberto

LUNES 15

10:00

Trompa

Blanco Pena, Rafael
Catania Vázquez, Fabio Breogán
Espí Martínez, Carles
Guzmán Gómez, Roi
Iglesias López, María
Jiménez García, Jesús
Moreno Candela, Armand
Pons, Glòria
Rivera Salmerón, Rafael
Sobradelo Rivas, Pablo

11:30

Trompeta

Blanco Pena, Rafael
Catania Vázquez, Fabio Breogán
Espí Martínez, Carles
Guzmán Gómez, Roi
Iglesias López, María
Jiménez García, Jesús
Moreno Candela, Armand
Pons, Glòria
Rivera Salmerón, Rafael
Sobradelo Rivas, Pablo

Os candidatos deberán estar presentes media hora antes do comezo das súas respectivas probas co seu D.N.I ou outro documento acreditativo

Composición dos Tribunais das Probas CAEO:

Frauta:

Presidente: Laurent Blaiteau Secretario: Enrique Meyer Vogal: Vicente López

Óboe:

Presidente: Christina Dominik Secretario: Enrique Meyer Vogal: Manuel Veiga

Clarinete:

Presidente: Vicente López Secretario: Enrique Meyer Vogal: Laurent Blaiteau

Fagot:

Presidente: Manuel Veiga Secretario: Enrique Meyer Vogal: Christina Dominik

Trompa:

Presidente: Jorge Ortega Secretario: Enrique Meyer Vogal: Ramón Llaster

Trompeta:

Presidente: Ramón Llaster Secretario: Enrique Meyer Vogal: Jorge Ortega

Percusión:

Presidente: José V. Faus Secretario: Enrique Meyer

Violín:

Presidenta: Adriana Winkler Secretario: Enrique Meyer Vogais: Anca Smeu; Grigori Nedobora; Ildoko Oltai; Nicolay Velikov

Viola:

Presidenta:Natalia Madisson Secretario: Enrique Meyer Vogal: Timur Sadykov

Violonchelo:

Presidente: Plamen Velev Secretario: Enrique Meyer Vogal: Barbara Switalska

Contrabaixo:

Presidente: Carlos Méndez Secretario: Enrique Meyer Vogal: Nikolay Velikov

Podeche interesar